udasie.pl poleca
Film Polska
Film fabularny pt. "Ksiądz Też Człowiek"

Wstęp

Ten film pokaże prawdę o kapłanach - prawdę która pozwoli każdemu katolikowi lepiej zrozumieć Kościół. Dołącz do społeczności wspierających stworzenie tego dzieła. 

Jeśli ten film nie powstanie, wiele osób dalej będzie zrażać się ludzkim obliczem Kościoła! Ten film jest odpowiedzią na „KLER” Smarzowskiego.

Film

Dotyka on bardzo często poruszanego wśród katolików tematu – życia księży. Dla większości katolików jest ono bardzo tajemnicze. Nie znają codziennego życia swoich kapłanów, większości pełnionych przez nich obowiązków  oraz na czym tak naprawdę polega ich powołanie. 

Nie wiedzą również , na co idą składane przez wiernych pieniądze oraz nie za bardzo rozumieją kapłańskiego celibatu. Nie za bardzo potrafią również odnaleźć się w coraz mocniej nagłaśnianych aferach z udziałem księży. Każdy mówi co innego i powstaje światopoglądowy kocioł…

Film

Skąd się to bierze? Zapewne stąd, że nikt opinii publicznej nie powiedział jaka jest prawda! Wszędzie słychać tylko zgrabne wymijanie drażliwych tematów i chowanie wszystkiego pod przysłowiowy dywan. Mało który ksiądz chce uczciwie poruszać te kwestie. Uważa się je za wstydliwe. A szkoda… Bo jak mówił Jezus: „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” ( J 8,32). Z tego powodu zapraszamy Ciebie do procesu produkcyjnego filmu, który otwiera oczy i pokazuje na czym polega kapłaństwo. Daj się wciągnąć historii ks. Macieja, 33 letniego księdza, który podzieli się z odbiorcami własnym sercem. Nie będzie się wstydził przeżywanych kryzysów oraz podejmowanych trudnych decyzji. W końcu jest człowiekiem, prawda? Ma prawo do tego, by się zakochać w kobiecie, ma prawo mieć własne pomysły mimo posłuszeństwa względem przełożonych. 

To wszystko jest takie ludzkie, a tak łatwo odbierane księżom. Bo tego nie wolno, tamto nie wypada, a to już w ogóle nie jest Boże… Przez toksyczną wizję życia księdza tracą kapłani jak i wierni. Prowadzi to do sztuczności i kłamstwa. Czas z tym skończyć i powiedzieć jakie jest kapłańskie – ludzkie serce księży. Uzdrowienie spojrzenia wpłynie na większą ilość powołań oraz zbliży wiernych do hierarchicznej części Kościoła. Wcale nie przez to, że księżom wszystko wolno, tylko dlatego uczciwie omówione tematy robią przestrzeń dla autentycznej świętości a usuwają nieszczere pozerstwo i konieczność dostosowywania się do kłamliwych wizji!

Film

Opis projektu

„Ksiądz też Człowiek” to powstający pełnometrażowy (ok. 90 minut) film fabularny. Nagrania zostaną zrealizowane w okresie marzec-czerwiec 2019 roku. Główny bohater - ks. Maciej przeżyje zawahania w swoim kapłaństwie. Przyszedł w jego życiu moment, kiedy nie może zgodzić się na zastany stan rzeczy. Czuje, że musi coś zrobić, by odzyskać sens swojego kapłaństwa.

W ramach podejmowanych przez siebie posług duszpasterskich, będzie na nowo odkrywał istotę swojego powołania. Jak to w życiu bywa, nie będzie się to odbywało bez komplikacji. Obok historii ks. Macieja, poznamy Pawła (Paweł Dobek) - przedstawiciela firmy produkującej farby, a jednocześnie męża Weroniki (Agnieszka Maracewicz), która bardzo chciałaby mieć dzieci, lecz… jak wspomnieliśmy- nie wszystko w życiu jest takie jak zaplanowaliśmy.

Film

Interesują Ciebie szczegóły filmu? W miarę postępu zbiórki będziemy publikować szczegółowe rozwiązania użyte w tej produkcji. Wszystko tak, byś wiedział jak najwięcej, ale nie wiedział aż tyle, by się nie ucieszyć filmem w sali kinowej lub na domowym seansie z płyty DVD.

Systematycznie będziemy umieszczać wizytówkę kolejnej postaci przedstawianej w filmie (ponad 100 aktorów i epizodsytów).

Chcesz więcej dowiedzieć się jaki będzie scenariusz filmu? Wejdź na stronę www.ksiadztezczlowiek.pl 

Film

Cel

Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy odbiorca filmu zmieni swoje spojrzenie na kapłaństwo i co najważniejsze, lepiej z niego skorzysta. Bo czy świeccy są w stanie bez sakramentów prowadzić życie duchowe? Czy bez spowiedzi i Komunii świętej potrafią odpierać ataki złego?  Kapłaństwo jest potrzebne Tobie, jako wierzącemu. Jeśli zostanie ono źle zrozumiane, stracisz łaskę i pewną drogę do Boga, którą wyznacza Kościół. W filmowej historii „Ksiądz też człowiek” czekają odpowiedzi na pytania, które już od długiego czasu blokowały Twoje życie duchowe. Dasz się przekonać do wsparcia tego filmu? 

Czy wiesz o tym, że od Twojej wizji Kościoła zależy w dużej mierze Twoja wieczność? Czy wiesz o tym, że tylko przez ręce kapłanów możesz otrzymać odpuszczenie grzechów, które powodują w Tobie duchową śmierć?

Wraz z postępem kampanii będziemy wyjaśniać nowe szczegóły o tworzącym się filmie. Od wspierających to filmowe dzieło, zależy jak bardzo profesjonalny będzie ten film. Ze swojej strony zapewniamy dobrą obsadę aktorską, która przeniesie na ekran emocje i stany, które rozgrywają się zarówno w sercach księży jak i ich codziennych współpracowników oraz ludzi, którzy korzystają z ich posługi.

Celem pierwszej zbiórki jest kwota 75 tys. zł, ale docelowa kwota I etapu, którą planujemy zebrać to kwota 235 tys. zł.  Zebranie takiej kwoty pozwoli nam na pokrycie kosztów I etapu i częściowo II etapu produkcji filmu. 

Środki finansowe, które planujemy zebrać na portalu Katolikwspiera.pl w celu pokrycia kosztów produkcji filmu, to kwota 700 tys. zł. PLN. W tym celu planujemy przeprowadzić trzy etapy kampanii w okresie najbliższych 6-8 miesięcy. 

Autor / zespół projektowy

Pomysłodawcą tego filmu, współprodukcją a także scenariuszem zajął się przy pomocy profesjonalnych konsultantów ks. Piotr Śliżewski - autor 5 książek, vloger katolicki (YT: ewangelizuj_pl), założyciel czterech portali internetowych ( Ewangelizuj.pl, ZnajdzRekolekcje.pl , DobraSpowiedz.pl, Gregorianka.pl). Autor pełnometrażowego filmu o Maryi "Kim dla mnie jest Maryja". 

Do zespołu produkcyjnego i organizacyjnego filmu pt. "Ksiądz też Człowiek" należą m.in. : Sławek Komuda  (autor książki "Projekt miłosierdzie"), Małgorzata Bylica ( producent wykonawczy w jednej z największych firm produkcji telewizyjnej w Polsce Rochstar S.A.), główny operator Andrzej Kocuba ( właściciel grupy filmowej Andrzej Kocuba Production), Jan Sobierajski, Michał Kamiński i wielu innych. Więcej informacji na temat zespołu produkcyjnego można uzyskać na stronie KsiadzTezCzlowiek.pl 

Nagrody

Ten film jest bardzo potrzebny kapłanom, Kościołowi, wszystkim wierzącym i tym, którzy nie znają prawdziwej strony kapłaństwa. 

Niech powstanie tego filmu będzie dla nas jedną wielką nagrodą. Za osoby, które będą wspierać to dzieło finansowo i modlitewnie będą odprawiane Msze św. raz w tygodniu w ich intencjach a także zostaną objęci stałą modlitwą kapłanów i wielu Zgromadzeń Sióstr Zakonnych.  

Stwórzmy wspólnie ten film.

Film

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Głębia przekazu – pomysłodawcą produkowanego przez nas filmu jest ks. Piotr Śliżewski – autor religijnych książek, twórca autorskiego kanału na YouTube, założyciel kilku portali internetowych. Film będzie zawierał jego osobiste doświadczenia oraz zasłyszane od przyjaciół-księży sytuacje. Słowem – ten film to nie fikcja. Go napisałożycie księdza, który nie ucieka od trudnych tematów.

Zaproszenie do modlitwy – nasz film będzie zachętą do tego, by powierzyć kapłanów Bogu. Przedstawione tutaj sytuacje pokażą, jak bardzo potrzebują oni systematycznej modlitwy.

Film

Innowacyjność – Powstało już wiele filmów o księżach –ale nie taki. Żaden z filmów nie wytłumaczył kapłańskiego serca. „Ksiądz też człowiek” to fabuła, która otwiera oczy na pewne sprawy. Czujemy, że wielu księży podziękuje nam za ten film. Podarowanie komuś płyty z tym filmem, będzie subtelnym daniem odpowiedzi na wiele ważnych pytań na temat życia kapłanów.  

Prawdziwe emocje – najważniejszym zadaniem filmu jest przekazanie emocji. Film nad którym pracujemy poruszy nie tylko temat księży. To będzie film o całej rzeczywistości Kościoła- o relacjach we Wspólnocie wierzących.

Film

Nowe spojrzenie – Pobożny obraz księdza można wyczytać z hagiografii, o aferach usłyszymy w mediach, a film „Ksiądz też Człowiek” pokaże nam księży takimi jacy są. Pozostaje jednak pytanie, czy my jesteśmy w stanie wejść w głowę księży? Czy patrząc na nich – stojących po drugiej stronie ołtarza- mamy obiektywny obraz?

Film

Wzbudzenie nowych powołań - coraz częściej mówi się o tym, że brakuje powołań do kapłaństwa. Niektórzy doprecyzowują, że problem nie tkwi w braku powołań, tylko w tym, że młodzi uciekają przed powołaniem. Film „Ksiądz też Człowiek” ma więc za zadanie pokazać ludzkie oblicze księdza, a przez to zachęcić wielu młodych do rozważenia drogi kapłaństwa. Wielu księży mówiło o tym, że różne rzeczy z popkultury ułatwiły im przekroczenie progu seminarium. My też chcemy pomóc młodym w odkłamaniu obrazu księżowskiego życia!

Seria konferencji oraz scenariusze katechez i lekcji – Po powstaniu filmu zaangażujemy kilku znanych duszpasterzy do opracowania gotowych materiałów na lekcje religii i konferencje. Dzięki nim przekazanie pozytywnych treści o kapłaństwie będzie jeszcze łatwiejsze i skuteczniejsze.

Film

Czy podoba się Tobie ta produkcja? Jeśli tak, to wesprzyj to dzieło i zaproś do wsparcia tego filmu swoich znajomych.

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.