Studium Wiary - Szkoła Katechetów Parafialnych

Wstęp

Witajcie. Szczęść Boże.

 ​​​​​​Nazywam się Alicja Beyga, mieszkam w Rybniku, jestem słuchaczem ostatniego (czwartego) semestru Studium Wiary - Szkoły Katechetów Parafialnych. Zajęcia odbywają się w Rybniku i Katowicach i są prowadzone przez wykładowców Wydziału Teologicznego UŚ. Zajęcia mojego "rocznika" odbywają się tylko w Rybniku w budynku zespołu szkół prowadzonych przez siostry urszulanki.

 

Edukacja

Opis projektu

Projekt ma na celu pomoc w dokończeniu procesu kształcenia z zakresu podstaw teologii oraz nauki prowadzenia katechezy i animowania grup parafialnych. Dyplom Szkoły Katechetów Parafialnych nie daje uprawnień pedagogicznych do uczenia religii w szkole, a jedynie pozwala na prowadzenie katechezy przy parafii oraz bycia animatorem grup parafialnych. 

Edukacja

Cel

Moim celem jest ukończenie Szkoły Katechetów, co pozwoli mi posługiwać w mojej parafii jako animator, a jeżeli Bóg pozwoli i zdrowie dopisze, nauczyć się katechizować młodsze dzieci, które będą przygotowywać się do wczesnej komunii świętej. Po każdym wykładzie czuję jak wiele jeszcze jest do dowiedzenia się, ale też przemodlenia. Chcę zaangażować się bardziej w życie mojej parafii i robić to na chwałę Pana!

Edukacja

Autor / zespół projektowy

Mam na imię Alicja, jestem osobą niepełnosprawną, ale pełną woli walki. Po zdaniu matury rozpoczęłam studia humanistyczne i po jakimś czasie zaczęły pojawiać się różne symptomy chorobowe. W 2006 roku zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane (SM), które jest chorobą postępującą i nieuleczalną. Niedawno lekarze wykryli u mnie dodatkowo boreliozę, która może nasilać objawy SM.

Przełomowe były dla mnie lata 2014-2015 - moment doświadczenia prawdziwej wiary w Boga, który mnie znał zanim rodzice nadali mi imię i w Jego Syna, który naprawdę jest tam, gdzie dwóch lub trzech spotyka się w Jego imię i Ducha Świętego, który prowadzi i ożywia.

Chciałabym, aby ludzie, którzy Go nie znają, spotkali Go tak jak ja go spotkałam. Myślę, że On dał mi się poznać, abym na swój mały sposób prowadziła do Niego innych.

Edukacja

 

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Chciałabym pokazać innym, że choroba i niepełnosprawność nie muszą oznaczać zamknięcia w czterech ścianach. Chciałabym też nauczyć się ewangelizować i posługiwać tym wszystkim, których Bóg postawi na mojej drodze.

Edukacja

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.