Sala terapii uzależnień w Domu Magnificat

Wstęp

Domu Magnificat niesiemy pomoc osobom uzależnionym, ich rodzinom i bliskim. Uważamy, że połączenie terapii z prowadzeniem duchowym jest najbardziej skutecznym sposobem wyjścia z uzależnienia i przygotowaniem człowieka do rozpoczęcia „nowego” życia w społeczeństwie.

 

Dom położony jest w miejscowości Łask – Kolumna (25 km od Łodzi). Dysponujemy 2-osobowymi pokojami, dużą kuchnią i stołówką. W sercu Domu znajduje się kaplica w której odprawiane są Msze Święte.Proponowane przez nas formy leczenia to terapia oparta na modelu społeczności terapeutycznej, modlitwa i praca. Podstawowy cel naszego Domu to tworzenie wspólnoty o klimacie rodzinnym.  

 

W Domu Magnificat oprócz fachowej pomocy merytorycznej można skorzystać z pomocy duchowej, którą zapewniają księża współpracujący z Fundacją Magnificat, służący wsparciem, modlitwą i rozmową duchową.  Czas trwania terapii stacjonarnej to około 12 miesięcy.

 

Projekty Miłosierdzia

Opis projektu

W przekazanym nam przez Caritas pokolonijnym ośrodku przeprowadziliśmy gruntowny remont.  Teraz pilnie musimy wyremontować dużą salę, ponieważ bardzo potrzebna jest nam większa sala terapeutyczna, w obecnej się nie mieścimy, a przez to nie możemy przyjąć więcej osób, które chcą się leczyć.

Sala ta też będzie wykorzystywana w spotkaniach mających na celu wsparcie rodzin osób uzależnionych. Na dokończenie prac w tym zakresie potrzebujemy kwoty w wysokości 25 tys. zł. 

 

Po zaadaptowaniu części dużej sali na salę terapeutyczną, w pozostałej części będziemy mogli stworzyć salę do rekreacji i czytelnię - antykwariat. Na razie mamy 20 miejsc w pokojach, ale wierzymy, że jeśli będzie taka potrzeba stworzymy nowe. 

 

Nasi Podopieczni traktują to miejsce jak DOM, którego wielu z nich nie miało. Cieszymy się widząc jak osoby, które trafiły do nas praktycznie z ulicy, odbudowują zerwane relacje z bliskimi, odkrywają talenty między innymi: muzyczne, plastyczne, organizacyjne czy kulinarne. Bardzo ważne jest też to, że często po wielu latach ponownie przystępują do sakramentów. To wszystko utwierdza nas, w tym że WARTO się trudzić!

Projekty Miłosierdzia

Projekty Miłosierdzia

 

Cel

W obecnej sali terapeutycznej się nie mieścimy, a przez to nie możemy przyjąć więcej osób, które chcą się leczyć. Celem projektu jest przyjęcie dodatkowych osób w celu wyleczenia ich z uzależnień. 

 

Dzięki zebranym środkom będziemy mogli zaadoptować część dużej sali na salę terapeutyczną, co pozwoli nam w odpowiednich warunkach prowadzić terapię dla większej liczby osób i pomagać im wrócić do życia.


Sala ta też będzie wykorzystywana w spotkaniach mających na celu wsparcie rodzin osób uzależnionych. 

 

Projekty Miłosierdzia

 

Projekty Miłosierdzia

 

Projekty Miłosierdzia

 

Autor / zespół projektowy

Fundacja Magnificat, terapeuci i wolontariusze współpracujący z Fundacją oraz ludzie dobrej woli, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

 

Pragniemy z góry podziękować wszystkim wspierającym nasze działania, finansowo czy w inny sposób. Mamy świadomość, że bez osób oraz firm nas wspierających nie moglibyśmy tak wiele zrobić. Wasze wsparcie otwiera nam nowe możliwości, wspólnie możemy uratować kolejne osoby. 

 

Projekty Miłosierdzia

 

Projekty Miłosierdzia

 

Paronat nad działalnością Domu Magnificat objął Abp. Grzegorz Ryś

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Coraz więcej ludzi jest uzależnionych od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, gier, pornografii. Chcemy ich ratować  jak najlepiej potrafimy i z pomocą Bożą wyprowadzać ich z uzależnień,  wspierać aby wrócili do życia. Dlatego aby im pomagać konieczne jest abyśmy zrealizowali adaptację sali terapeutycznej. 

 

Projekty Miłosierdzia

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.