Rozwój Radia Niepokalanów

Wstęp

Radio Niepokalanów zostało założone przez św. Maksymiliana, którego Polacy tak bardzo kochają.

Przez stację radiową pragnął docierać do jak największej rzeszy odbiorców, by w ten sposób zdobywać świat dla Chrystusa przez Niepokalaną. Ojciec Kolbe był wizjonerem – wiedział, że nowoczesne środki komunikacji, czyli media są potrzebne do ewangelizacji, w przeciwnym razie „zagłuszą” nas ci, którzy reprezentują antykatolickie poglądy. Dziś kontynuujemy dzieło św. Maksymiliana i tak, jak on pragniemy rozwijać się i nieść Boże wartości jak najnowocześniejszymi środkami przekazu, by dzięki temu wartości te mogły docierać do jak największej ilości osób.

Media & media internetowe

Opis projektu

W Radiu Niepokalanów mało jest polityki, mało reklam. Od początku nastawieni jesteśmy na ewangelizację i niesienie pokoju ducha. W ramówce rozgłośni miejsce znalazły programy religijne, muzyczne, publicystyczne oraz kulturalne. Dominuje polska, spokojna muzyka, a klimat, jaki stwarzają autorzy poszczególnych audycji oraz prezenterzy stacji, sprzyja refleksji i wyciszeniu.

Razem ze Słuchaczami tworzymy społeczność wzajemnie siebie wspierającą i sobie potrzebną – poprzez audycje na żywo, media społecznościowe, kontakty telefoniczne, a także świadectwa Słuchaczy - widzimy, że wielu jest Takich, którzy pragną bronić polskich, katolickich wartości, ale także Takich, którzy pogubieni w życiu - szukają Pana Boga, a którego czasem zupełnie „przez przypadek” odnajdują, włączając radio w samochodzie...

Podstawowy trzon programu to szeroko rozumiana modlitwa. Każdego dnia Radio Niepokalanów emituje m.in.: godzinki, modlitwę „Anioł Pański”, koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec, Apel Jasnogórski, a także Mszę św. z bazyliki w Niepokalanowie.

Nadajemy na obszarze dwóch województw: mazowieckiego zachodniego na 102,7 FM oraz łódzkiego na 98,6 FM, a także na całym świecie – za pośrednictwem internetu na: www.radioniepokalanow.pl.

Franciszkanin, o. Sylwester podczas realizacji programu na żywo

Cel

Dzięki Waszemu wsparciu pragniemy zmodernizować studio emisyjne. Przede wszystkim jesteśmy zmuszeni do jak najszybszej wymiany konsoli radiowej, bez której nadawanie programu nie jest możliwe. Ta, na której pracujemy obecnie, działa 24 godziny na dobę od 26 lat. Wielokrotnie była naprawiana i modernizowana, jednak pewnych napraw nie się już przeprowadzić, a pozostanie przy obecnym sprzęcie niesie ryzyko zaprzestania możliwości nadawania sygnału radiowego. Dzięki nowej cyfrowej konsoli emisyjnej, Radio Niepokalanów będzie mogło bezpiecznie nadawać program i znacznie poprawić jakość jego nadawania. Przyczyni się to także do poprawy odbioru transmisji radiowych, które tak często przeprowadzamy, transmitując m.in. Msze święte radiowe.

By zmodernizować studio emisyjne Radia Niepokalanów, z Waszą pomocą, pragniemy zakupić:

  • cyfrową konsolę emisyjną

  • nowe mikrofony

  • profesjonalne statywy mikrofonowe

  • nowe monitory dla prezentera

  • duże profesjonalne monitory do studia emisyjnego i „reżyserki”

  • uchwyty sufitowe do dużych ekranów

  • nowy profesjonalny odtwarzacz płyt

  • nowe głośniki - monitory aktywne do reżyserki i studia emisyjnego

  • nowe słuchawki dla gości i prezentera

  • mikrokomputer do zdalnego sterowania emisją

Konsola Radia Niepokalanów, stan obecny

Autor / zespół projektowy

Redakcję Radia Niepokalanów tworzą franciszkanie oraz osoby świeckie. Jest to najstarsza katolicka rozgłośnia w Polsce i jedyna na świecie założona przez świętego. Adres rozgłośni – niezmiennie od 83 lat – jest taki sam. Większość pomieszczeń redakcyjnych to te, które do celów radiowych wznieśli jeszcze franciszkanie w 1938 roku. Nazwa Radia - podobnie, jak całego Niepokalanowa - odzwierciedlała miłość św. Maksymiliana do Matki Bożej.

Pierwsza próbna audycja, rozpoczynająca się fragmentem melodii pieśni maryjnej „Po górach, dolinach” została wyemitowana 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dziś rozgłośnia skupia osoby, które podzielają miłość ojca Kolbego do Matki Najświętszej i okazują ją na falach eteru, poprzez liczne, także Maryjne audycje radiowe.

Budynek Radia Niepokalanów, stan współczesnyŚw. Maksymilian w otoczeniu współbraci

Nagrody

Wszystkim Tym, którzy zechcą wesprzeć Radio Niepokalanów i tym samym przyczynić się do ewangelizacji w duchu św. Maksymiliana obiecujemy modlitwę. Za wszystkich ofiarodawców sprawowana będzie raz w tygodniu Msza święta - w piątki o godz. 11.00 w kaplicy radiowej.

Konkretnych ofiarodawców będziemy wyczytywać przed różańcem, by wspólnie modlić się za nich podczas modlitwy różańcowej, odmawianej w Radiu Niepokalanów każdego dnia na żywo o 19.30.

Osoby te otrzymają również specjalne podziękowanie (dyplom) oraz Cudowny Medalik laminowany z modlitwą.

Radio Niepokalanów - dawniej i dziś

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Św. Maksymilian mówił: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”. To były słowa prorocze. Dziś wiemy, jak dużą rolę odgrywają przekazy medialne, jak kształtują nasze myślenie, jak wpływają na to, co robimy.

Wszystkie dzieła, które tworzył św. Maksymilian miały służyć zbawieniu, a pomocna w tym miała być Matka Chrystusa. Dziś w świecie (także) duchowego zamętu, przesłanie św. Maksymiliana jest wciąż aktualne. Wielu świętych, a także duchownych podkreśla, że duchowość Maryjna, to duchowość najbardziej bezpieczna – taka, która nigdy nie zwiedzie na duchowe manowce.

To, co dzieje się współcześnie, to jakie (anty)wartości są często promowane przez media komercyjne pokazuje, że Radio Niepokalanów i jego misja są potrzebne, a działania ewangelizacyjne św. Maksymiliana powinny być kontynuowane. „Sam mogę chodzić w habicie z dziurami, ale dla Niepokalanej wszystko musi być najlepsze” - mawiał nasz założyciel. Wierzymy, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom, pomocy, którą od Każdego z Was otrzymamy, Radio Niepokalanów mogło będzie trwać, rozwijać się, korzystać z jak najlepszych nowinek technicznych, by służyć do zbawienia dusz przez Niepokalaną…

Media & media internetowe

 

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.