Pomóżmy rodakom na Ukrainie

Wstęp

Wojna na Ukrainie trwa. Codziennie giną dziesiątki ukraińskich żołnierzy. Pamiętajmy, że z rosyjskim najeźdźcą walczą również Polacy mieszkający na Ukrainie. Musimy im pomagać, bo na linii frontu nie jest dobrze, a nikt z nas nie chce, aby wojna dotarła do nas. 

Pomoc Polakom na wschodzie

Opis projektu

W Krzemieńcu grupa Polaków wraz z księdzem prowadzi magazyn żywności i leków. Stąd rusza pomoc na front, do szpitali i dla wojennych uciekinierów. Byliśmy tam naszym busem z pomocą humanitarną. Na miejscu czekali na nas ks. Tomasz z Wiktorią. Pomagaliśmy im zapakować wynajęty samochód w niezbędne artykuły które pojadą na linie walk. Ksiądz Tomasz z Wiktorią dbają o żołnierzy polskiego pochodzenia i o ich rodziny. Pomagają też polskim dzieciom, które są w bardzo trudnej sytuacji z powodu wojny. Ksiądz Tomasz powiedział nam, że ludzie się nawracają i proszą o go błogosławieństwo. Mówią, że Bóg jest dobry i cierpi razem z nimi. Bardzo chcemy im pomóc zakupić używanego busa, ale sami nie jesteśmy w stanie. Może wspólnymi siłami nam się uda.

 

Pomoc Polakom na wschodzie

Pomoc Polakom na wschodzie

Cel

Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na zakup używanego busa dla Polskiego Stowarzyszenia w Nowogrodzie Wołyńskim. Chcemy zakupić taki samochód, aby jakiś czas im służył. Żeby mogli dostarczać pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Powinien to być samochód, który nie będzie starszy niż 10 lat. Przekażemy go osobiście dla Stowarzyszenia i z pewnością nie pojedzie on do naszych rodaków pusty. 

Pomoc Polakom na wschodzie

Autor / zespół projektowy

Fundacja 12 Gwiazd - Marta Zawislańska - prezes Fundacji

Pomoc Polakom na wschodziePomoc Polakom na wschodziePomoc Polakom na wschodzie

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

My nie chcemy realizować tego projektu. My go musimy zrealizować! Każdy z Was będąc na Ukrainie w czasie wojny zrobiłby tak samo! Wiemy, że my Polacy wiele pomagamy Ukraińcom i z pewnością długo będziemy im pomagać. Tym razem jednak, chodzi o naszych rodaków mieszkających na Podolu, Wołyniu, Polesiu czy Galicji. Kto zadba o groby naszych przodków i nasze zabytki, kiedy ich zabraknie? Dlatego właśnie realizujemy ten cel.

 

Pomoc Polakom na wschodzie

 

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.