Nie odwracaj głowy od żadnego biedaka

Wstęp

Traci dach nad głową, zabiera jedną torbę lub nic, wychodzi na ulicę, wsiada do pociągu. Zwykle myśli, że to chwilowe...

Często zostaje…  do końca swoich dni…

 

Są momenty w życiu, kiedy jest tak trudno, że niektórzy się poddają lub uciekają. Dotyczy to mężczyzn, kobiet, i dzieci.. 

Bezdomność często zaczyna się od utraty pracy, rozstania lub śmierci bliskiej osoby, konfliktu w rodzinie, nieradzenia sobie z nałogami, przemocy, więzienia. I ... nie udźwignięcia tego bo już więcej unieść na tą chwilę się nie da..

 

Codziennie mierzymy się z Ich historiami, doświadczeniami i ranami. Większość z tych osób nadużywa alkoholu, niektórzy, zwłaszcza najmłodsi – narkotyków. Prawie wszyscy noszą bolesne rany z dzieciństwa, krzywdy, które cały czas o sobie przypominają choć nauczyli się " niby" sobie z nimi radzić. Często to przyczyny bezdomności. Często bezdomność jest przyczyną picia i brania.. Często ból jest tak duży, również ten fizyczny, że ciężko im przerwać te błędne koło. Pomoc musi być wielowymiarowa.

 

Zwracamy się do Was, którym tak samo jak nam, leży na sercu niesienie pomocy osobom w skrajnie niegodnych warunkach.

Pomoc ubogim i bezdomnym

 

Pomoc ubogim i bezdomnym

 

Pomoc ubogim i bezdomnym

 

Opis projektu

Stworzyliśmy tą zbiórkę, aby pomóc w tym, co realnie może poprawić sytuację tych ludzi, na teraz, od razu. Na teraz więc, kiedy nadeszła zima, chcemy ochronić tych ludzi przed zimnem, wychłodzeniem czy zamarznięciem! A także, zwłaszcza mając na uwadze ten świąteczny czas, obdarować  najbardziej potrzebujących paczkami żywnościowymi. Mamy takie osoby, które od lat wspieramy w ten sposób. 

Nie wszystkich da się umieścić w schroniskach czy ogrzewalniach. Pozostaje ogromna część osób, która decyduje się przetrwać na ulicy..

 

Potrzebujemy nabyć:

 • herbatę i kawę,
 • żywność,
 • termosy i kubki termiczne,
 • czapki, rękawiczki, ciepłe skarpety i bieliznę,
 • kurtki i buty,
 • bluzy, swetry,
 • spodnie,
 • śpiwory i koce,
 • artykuły higieniczne 

           Pomoc ubogim i bezdomnym

Cel

Co my możemy zrobić, żeby pomóc?

Na pewno nie są to pieniądze, dawane bezpośrednio. To najszybszy sposób i najłatwiejszy dla nas. Dla tych osób, to jeden z powodów trwania w tym kryzysie.

 

Osoby, które z różnych powodów, nie mają w sobie gotowości do zmian lub te zmiany powoli rozpoczynają, przebywają cały czas na ulicy.

Latem nie jest to tak dotkliwe, jak teraz, zimą. Osoby z parków, otwartych przestrzeni, pustostanów, wiat śmietnikowych itd., zaczynają szukać cieplejszych miejsc, np. metro, dworce, klatki schodowe. Lecz stamtąd są wypraszani.

 

Potrzebna jest nasza pomoc, szczególnie w zadbaniu o podstawowe potrzeby ciepłej odzieży, płynów i żywności. A także śpiworów czy kocy, które pomogą nocą, chroniąc przed niską temperaturą, zimnym podłożem.

 

Organizujemy tą zbiórkę, abyśmy mogli dostarczać Im to, co najbardziej potrzebne. Z codziennych spotkań z tymi osobami, a także odwiedzając łaźnie i magazyny, wiemy, że w tym okresie BRAKUJE WSZYSTKIEGO!!

 

Pomoc ubogim i bezdomnym

Autor / zespół projektowy

Autor - Natalia Bienias

Zbiórka dla Fundacji Ja Jestem

Fundacja powstała i działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności od 2015r.

Więcej informacji na www.fundacjajajestem.org.pl

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Dlaczego zbiórka finansowa?

 

 • Zbiórki rzeczowe nie są wystarczające, choć też taką prowadzimy.  Często nie trafiają w potrzeby.  Są długotrwałe i pochłaniające ogromną część czasu, którą chcemy poświęcić na docieranie do najbardziej potrzebujących.
 • Ponadto, spośród wielu przyjętych ze zbiórek ubrań, większość nie nadaje się na tą porę roku lub w ogóle dla osób bezdomnych.
 • Musicie wiedzieć, że w przypadku osób najbardziej zaniedbanych, jednorazowe dostarczenie ciepłej odzieży jest kroplą w morzu, z  powodu drastycznych warunków w jakich żyją, posiadają np. wszy. Są tacy, zwłaszcza chorzy, niepełnosprawni czy osoby w długich ciągach alkoholowych, którzy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne pod siebie. W takich, jakże częstych przypadkach, przy każdej wizycie w łaźni (na którą się zdecydują), całą odzież należy wyrzucić. 
 • Dlatego między innymi, tak ważne jest, aby mieć do niej dostęp i możliwości nabywania, gdy są potrzeby.
 • Na temat żywności, pisać nie trzeba. Wiadomo, że to podstawa a nie zawsze i nie każdy może korzystać z jadłodajni oraz jest to za mało ( raz dziennie jeść..).

 

Bardzo prosimy o wsparcie tej zbiórki, choćby najmniejszą kwotą.

Tak samo mocno prosimy o udostępnianie, aby jak najwięcej osób mogło się o tej zbiórce dowiedzieć.

 

Planujemy zamieszczać aktualizacje projektu, relacje i zdjęcia ze spotkań, na których będziemy przekazywać pomoc.

 

Dziękujemy za każdą cegiełkę dobrą! :)

 

Pomoc ubogim i bezdomnym

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.