NagłośnijMy Ewangelizację

Wstęp

Jeśli Jezus zmienił nasze życie, to na pewno może zmienić życie każdego. Dlatego też, zawsze była dla nas ważna ewangelizacja i zaangażowanie się, aby drugi człowiek zaczął żyć relacją z Bogiem. Jedną z wielu naszych dróg i środków była i jest muzyka. Uwielbienie, adoracja, koncert, spotkanie modlitewne, warsztaty. Sami często byliśmy częścią zespołu, a czasem dzwoniono do nas, abyśmy się zaangażowali i pomogli w nagłośnieniu różnych, tego typu wydarzeń.

 

Przez 10 lat angażowaliśmy się w różne wydarzenia ewangelizacyjne własne bądź wspieraliśmy innych, co z resztą robimy do dzisiaj. Czasem były na to środki finansowe, czasem nie było ich w ogóle, a czasem był tylko częściowy zwrot kosztów. Jednak nigdy finanse nie były przeszkodą, ale zawsze naszym pragnieniem było służyć, ufając Bogu, że będzie się troszczył o resztę.

 

W ubiegłym roku zapraszano nas do wydarzeń ewangelizacyjnych i niektórym musieliśmy odmówić, gdyż nie dysponowaliśmy wystarczającymi głośnikami. Szczytem możliwości ostatniej jesieni, było nagłośnienie koncertu na Litwie, kończące Katolickie Dni Młodzieży, gdzie sprzęt był częściowo pożyczony. W tym roku czeka nas kilka specjalnych wydarzeń. Pragniemy, aby nasz Kościół się rozrastał, aby takie spotkania były piękne w Bożą obecność i odbywały sie w jeszcze lepszej jakości i oprawie.

 

Chcemy Was zaprosić do włączenia się i pomoc w zakupie profesjonalnego nagłośnienia, abyśmy mogli nam wszystkim, jak i Bogu służyć. Abyśmy wspólnie mogli jeszcze lepiej przeżywać te spotkania, na których przecież z większością z Was się widujemy...:), aby ograniczenia techniczne nie były już przeszkodą. Prosimy poznajcie szczegóły i włączmy się w to wspólnie. Wesprzyjcie nas materialnie i duchowo. Dziękujemy!

 

(Arena Legionow 2019 Wojownicy Maryii)

Ewangelizacja
 
 

Opis projektu

Do dziś, skompletowaliśmy sprzęt bardzo dobrej jakości, który służy i wystarcza do codziennych, mniejszych wydarzeń, które realizujemy jak tylko potrafimy, dając z siebie tyle ile tylko możemy. Na tej drodze, która trwa od lat i cały czas się rozwija, coraz częściej pojawiają się sytuacje, gdzie jest potrzeba służby i włączenia się w wydarzenia bardziej wymagające. Hale sportowe, Arena Legionowo, Hala UKSW, miejsca i koncerty plenerowe, wydarzenia na starówce itp. Niektóre z takich wydarzeń już zrealizowaliśmy, jednak sprzęt był często pożyczany co generowało czasem koszty i kłopoty.
 

Ewangelizacja


Pożyczanie sprzętu niesie ze sobą dwie fundamentalne przeszkody:
 

 • sprzęt pożyczany jest na ogół za każdym razem inny i wymaga "poznania go" i dostrojenia. Te sytuacje zawsze stresują posługujących, zespół, organizatorów, technicznych, ponieważ na ostatnią chwilę wszyscy się starają go ustawić, aby dobrze brzmiał. Na ogół pozostaje poziom dobry, choć na pewno mógłby być dużo lepszy, gdyby był znany i nie generowałby dodatkowego stresu;
   
 • taki sprzęt jest słabej jakości. Sprzęt profesjonalny z wypożyczalni, kosztuje bardzo dużo. Ten, który uda się pożyczyć od parafii czy domu kultury jest najczęscięj średniej jakości. W zasadzie nie spotkaliśmy się z profesjonalnym sprzętem, co jest zrozumiałe, gdyż nikt z tych instytucji nie ma potrzeby mieć sprzętu z wyższej półki. A wiadomo, przekłada się to na jakość a czasem nawet możliwość zestrojenia.

Szanse na własne aby służyło wszystkim. Jeden z naszych przyjaciół, który wielokrotnie się z nami angażował w tego typu wydarzenia, pracuje w firmie, która zajmuje się dystrybucją sprzętu nagłośnieniowego. Aktualnie mają wyprzedaż profesjonalnej linni nagłośnienia w atrakcyjnej cenie, a łącząc to z jego pracowniczym rabatem, który zaproponował aby wesprzeć te incjatywy, mamy możliwość zakupić za około połowę wartości rynkowej!  

 

Jest to dobry moment i możliwość dla wielu z nas, aby takie wydarzenia mogły się odbywać w lepszej jakości, aby taki sprzęt był dla nas wszystkich łatwiej dostępny. Daje to możliwość realizacji takich wydarzeń w naszym wspólnym własnym zakresie, co zmniejsza też koszty wynajecia często drogich zewnętrznych firm.

 

Ewangelizacja

 

Nagłośnienie, którym dysponują profesjonalne firmy, to często sprzęt za ponad sto tysięcy złotych. Z naszego doświadczenia i po wielu konsultacjach, wiemy, że na powyższe wydarzenia wystarczy nam nagłośnienie profesjonalne, nie koniecznie konstrukcji liniowej - słupkowej.

 

Potrzebujemy dwóch profesjonalnych zestawów głośnikowych z małą konstrukcją do podwieszenia (z wieżyczkami). Koszt jednej pary takich głośników to 12.599 zł/para (prawie połowa ceny rynkowej) + subufer jeden lub dwa, którego koszt to 7.400 zł/szt.  Jest to cena bardzo okazyjna, ponieważ koszt kilkuletnich używanych głośników, podobnej klasy tej samej firmy (np. na OLX), to wydatek ok. 8 tyś zł/para (czyli tylko 4 tyś różnicy). A są to stare konstrukcje, które już wiele przeżyły. Zatem, niewiele więcej dokładając, mamy nowoczesny sprzęt, nową technologię i super jakość profesjonalnej firmy.

 

Projekt chcemy podzielić na etapy:

 • pierwszy etap, czyli zakup zestawu głośników z jednym subuferem, które zakupimy z powyższej zbiórki;
 • drugi etap - jeśli okaże się, że pierwszy zestaw jest wystarczający - to będziemy chcieli dokupić tylko subufer i konstrukcje podwieszaną,
 • jeśli wspólnie, z wieloma organizatorami, uznamy, że będzie "czegoś" jeszcze brakowało, to będziemy się starali rozbudować w późniejszym czasie zbiórkę o kolejne rekomendowane rozwiązania.

Każdy z etapów i każdy zakup będzie tutaj opisywany i pokazywany w aktualnościach oraz na naszych stronach social mediach. A przede wszystkim na spotkaniach na żywo:)

 

Chcemy Was zaprosić, abyście się włączyli do tego projektu. W obecnej sytuacji, samodzielnie nie jesteśmy w stanie ponieść takiej inwestycji i się rozwijać. Dlatego zwracamy się do Was abyśmy zrobili to wspólnie. Dla nas taka kwota jest nie do udźwignięcia, ale jest nas tyle osób, że jeśli każdy wrzuci cokolwiek, to za chwilę temat będzie zrealizowany. :)

 

Ufamy, że przy Waszym wsparciu ta zbiórka Udasie się i będziemy razem, nadal tworzyć róźne wydarzenia, które zapewne już szykuje nasz Tata. Do których zostaniemy zaproszeni przez Ducha Świętego! My wszyscy, jak i ten sprzęt, który będzie pomagał i służył nie tylko nam, ale i Wam, i innym na naszych wspólnych wydarzeniach, na których z większością Was się zobaczymy.

 

Jeśli możesz, Wesprzyj materialnie i duchowo. Dziękujemy!

 

Ewangelizacja

 

Cel

Celem zbiórki jest to, aby Kościół w naszych wspólnotach posiadał sprzęt nagłośnieniowy dobrej jakości, który pomoże pogłębić wiarę i relację z Bogiem, na wydarzeniach, które gromadzą większą liczbę osób.

 

Pragniemy zakupić profesjonalne nagłośnienie, aby móc służyć na różnych wydarzeniach ewangelizacyjnych.

 

Ewangelizacja

 

Autor / zespół projektowy

Zbiórkę organizujemy dla Fundacji Ja Jestem.

Fundacja istnieje od 2015 r. i ma już ponad 8 lat! Powstała jako odpowiedź na pragnienie ewangelizacji i niesienia Boga ubogim, co robiliśmy już od 2012 r.

 

Naszą działalnością szczególnie obejmujemy osoby ubogie, samotne, bezdomne, seniorów, małżeństwa. Stajemy w obronie życia. Staramy się nieść Boga do rodzin, gdyż wierzymy głęboko, że relacja z żywym Bogiem jest odpowiedzią na całe zło dzisiejszej rodziny i świata.

Ewangelizujemy na różne sposoby, wierząc, że nasze drogi prowadzi i koryguje Pan.

 

Po krótce, czyli chwalimy się:

 • byliśmy dwukrotnie współorganizatorem Dnia Bezdomnego, gdzie w 2014 r., we Wspólnotach Jerozolimskich, w wydarzeniu wzięło udział, ok.700 osób w kryzysie bezdomności; Służyliśmy modlitwą, zespołem, nagłośnieniem konferencjami i organizacją ogólną.
 • do czasu pandemii prowadziliśmy dwa razy wtygodniu spotkania (wspólnotę) dla osób w kryzysie bezdomności w Bazylice przy ul. Kawęczyńskiej, gdzie wydawaliśmy nawet do około 100 posiłków tygodniowo, służąc modlitwą, konferencjami, zajęciami i wsparciem.
 • służyliśmy w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej, sprzętem i wspólnotą, prowadząc Uwielbienia.
 • w wielu parafiach służyliśmy sprzętem, konferencjami i dniami tematycznymi (ewangelizacyjnymi) takimi jak: Dzień Dziecka Utraconego, Dzień Wszystkich Świętych, uroczystości Zesłania Ducha Świętego, prowadzenie i nagłośnienie Uwielbień 24 godzinnych, rekolekcje dla Młodzieży.

Angażowaliśmy się m.in.:

 • Warsztaty z Jude Antoine, Warszawsko Praska, Warszawska
 • Spotkania ze stygmatykiem Bratem Elia, (również naglośnienie, konferencje , oprawa muzyczna i uwielbienie)
 • Uwielbienia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej
 • Katedra Warszawska
 • Katedra Warszawsko - Praska
 • Parafia Szembeka
 • Św. Katarzyny Dolinka Służewiecka
 • Wspólnoty Jerozolimskie
 • Uwielbienia, Uwielbienia 24h Parafia JP2 Bemowo
 • Parafia Matki Bożej Matki Kościoła
 • Misje w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie 
 • Koncert ewangelizacyjny dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
 • Nagłośnienie rekolekcji i koncertu Katolickie Dni Młodzieży na Litwie
 • Dni Przymierza Miłosierdzia, Hala UKSW
 • Arena Legionowo, Wojownicy Maryi
 • Parafia przy ul. Żytniej
 • KSM Płonka Kościelna

I wiele innych miejsc, które niesposób tu wszystkie wymienić. Ponadto, rózne festyny parafialne, pikniki ewangelizacyjne, angażując się zawsze z otwartym sercem.

Pomagaliśmy i służyliśmy przy nagłośnieniach w wielu parafiach i wspólnotach organizując lub wspierając ich różne inicjatywy.

 

Ewangelizacja

 

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Chcemy Was zaprosić, abyście się włączyli do tego projektu. Żyjemy w czasach kiedy świat potrzebuje Boga, my również ani mniej, ani więcej. Kiedy powstają różne inicjatywy zawsze pojawia się dylemat organizacyjny. Kto i co może zrobić i ile trzeba na to przeznaczyć środków finansowych. Część inicjatyw się nie odbywa w całości tak jak by mogła, a często jest średniej jakości. Nigdy nie byliśmy wymagający finansowo, czasem służyliśmy poniżej kosztów lub tylko dla samej idei. Zawsze na horyzoncie mieliśmy najważniejsze cel, aby Bóg podczas tych wydarzeń zrobił najwiecej dla człowieka ile tylko można.

 

Chcemy dać jeszcze więcej. Chcemy aby wydarzeń w dobrej jakości powstawało jak najwięcej, aby Bóg mógł przemieniać życie ludzi. Aby sprawy techniczne nie były przeszkodą, aby nie tracić na jakości, której tak często dzisiaj brakuje. Bezsensowne pikiety, koncerty na których są używki mają jakość techniczną - to wiadome, a co w naszym Kościele? Chcemy dobrej jakości w naszym Kościele, aby  się rozrastał, abyśmy mieli do dyspozycji zaplecze techniczne, z którego w przystępny sposób będziemy mogli korzystać. Żebyśmy na tych wydarzeniach mogli się spotykać i przeżywać dobrze czas z Tym, który jest w tym wszystkim najważniejszy. Jeśli możemy mieć wpływ na jakość Kościoła, to czemu tego nie robić :)

 

Razem możemy więcej!

Prosimy:

 • przeczytaj nasz projekt
 • Wesprzyj nas - niewielka liczba osób może pomóc nam osiągnąć cel, abyśmy mogli jeździć i nagłaśniać dzieła Boże, służąc Jemu
 • Każde wsparcie jest dla nas cenne: materialne i duchowe!
 • Udostępnij innym!

Z serca DZIĘKUJEMY!

 

Do zobaczenia w Bożych miejscach !!!

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Ewangelizacja

 

Zaufaj i działaj

Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Doradzamy, jak przygotować projekt i przeprowadzić kampanię.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Wspieraj wygodnie wybraną metodą płatności.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Na każdym kroku transakcji dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Wesprzyj Ewangelizacja